Bandaże są koniecznością

We wszystkich domowych apteczkach powinny znaleźć się bandaże. To również jedna z najprostszych i najbardziej podstawowych rzeczy.

Bandaż elastyczny jest bardzo pomocny w przypadku nieco głębszych zranień. Korzystają z niego również lekarze oraz ratownicy medyczni.

Za pomocą takiego bandaża da się przytrzymać przy ranie opatrunek o nieco większych rozmiarach – taki, dla którego zwykły plaster jest zdecydowanie zbyt mały. Oprócz tego przydatne są również bandaże w formie jałowych opatrunków, przydatne w przypadku skaleczeń i krwawienia.

Dobry bandaż, który nadaje się do użytku, powinien być nie tylko jałowy, ale również wykonany z odpowiedniej jakości materiałów. Z punktu widzenia komfortu osoby, która opatrunek nosi ważne jest, aby przepuszczał on powietrze i pozwalał skórze oraz ranie oddychać.

To jedna z najważniejszych kwestii, bo w przeciwnym razie rana nie tylko się nie zagoi, ale wręcz może wywiązać się zakażenie. Dlatego bandaże są wykonane przeważnie z włókien naturalnych (bawełny i lnu), ewentualnie ze specjalnie dobranych tkanin syntetycznych.

https://eretina.pl/wzrokowe-potencjaly-wywolane/ diety