Benjamin Romeo Contador

Contador od sławnego Benjamina Romeo to wino niefiltrowane. W roku 2005 otrzymało najwyższą notę o popularnego Roberta Parkera – okrągłe „setkę” na sto możliwych punktów. Skala Roberta Parkera znana jest na całym świecie, do tego stopnia, że karteczki z punktami można znaleźć nawet na sklepowych pułkach przy winach kolejnych marek. Parker potrafi znacząco podnieść sprzedaż win, jak i wyraźnie obniżyć popyt na konkretny gatunek i rocznik.

W przypadku Benjamin Romeo Contador sprzedaż zdecydowanie może wzrosnąć, bo na tak dobrą opinię najbardziej znanego smakosza niełatwo zasłużyć. Czym na pochwały zasłużył sobie Benjamin Romeo Contador? Wino odznacza się wśród większości trunków tym, że jest niefiltrowane i nieklarowane. Za to – jak na dobre wino przystało – jest trzymane w beczkach. W tym wypadku pojemniki są wykonane z drewna francuskiego, a czas leżakowania wynosi 18 miesięcy.

Aromat wina oscyluje przede wszystkim wokół ciemnych owoców. Wyczuwalne są także zioła oraz mięta. Ponadto da się zauważyć nutę kawy oraz lukrecji. Aromat jest bardzo skupiony.

Wiele tu nut balsamicznych. Możesz liczyć przede wszystkim na czarną porzeczkę i dzikie borówki. Niektórzy zauważają również aromat świeżo upieczonego chleba. Dużym plusem tego wybornego wina jest wysoka zawartość tanin i niepowtarzalna kwasowość.

Owoce są świetnie podkreślone. Spożywanie trunku znakomicie pobudza zmysły. Wino ma też wysoki potencjał starzenia. Doskonałego rocznika 2005 powstało 3000 butelek – a więc niewiele.

https://winayo.pl/sklep/produkt/bodegas-fontana-oveja-blanca www.cantuspolonicus.pl