Czas na relaks

Wielogodzinna praca często zwyczajnie przerasta możliwości ludzkiego organizmu. Zwykle większość osób, mimo potwornego zmęczenia, stara się podołać narzucanym obowiązkom i robi wszystko, by zadowolić swoich szefów oraz klientów. Często popada wówczas w pracoholizm, zupełnie odcinając się od rzeczywistości. Niestety, z czasem nadmierny wysiłek zaczyna się odbijać na zdrowiu, a dotychczasowe siły ulegają wyczerpaniu. Aby nie doprowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu, które może wymagać w konsekwencji specjalistycznego leczenia, powinno się zawsze znajdować czas na relaks.

Warto przewidzieć chociażby jeden jedyny dzień w tygodniu, w którym będzie można po prostu najzwyczajniej w świecie odpocząć. Nie oznacza to oczywiście wyłącznie leżenia plackiem w łóżku – dużo pożyteczniejsze okażą się aktywne formy odpoczynku – spacer z psem lub w rodzinnym gronie, wypad na kręgle czy wspólna zabawa z przyjaciółmi. To na pewno pozwoli się odstresować i nastawić pozytywnie na dalsze wyzwania. Jeśli natomiast praca była naprawdę wykańczająca, najlepszym lekarstwem okaże się sen. Nie zaszkodzi też pomyśleć o urlopie.

Tydzień w zupełnie innym miejscu – nad morzem, w górach czy na wsi – pozwoli zregenerować siły i przygotować się do przyszłej pracy.

www.dobrapolskamuzyka.pl