Degustacja dla skóry

Zdrowotne i odmładzające właściwości wina znane są od wieków. W dobie wzmożonej nagonki dbania o wygląd i urodę upiększające działanie wina szeroko stosowane jest w zabiegach i produktach służących pielęgnacji skóry. Szczególnie wśród pań popularne są między innymi kremy, odzywki do włosów czy maseczki z ekstraktami pochodzącymi z wina.

W ofertach salonów piękności czy ośrodków Spa często także pojawiają się kąpiele w winie oraz masaże odmładzające bazujące właśnie na wyciągach z win. Popularność wina zatem nie tylko jako trunku mocno wzrasta, gdyż daje bardzo widoczne i zdrowe rezultaty. Zawartość polifenoli czy garbników w winie sprawia, że skutecznie wpływa ono na poprawę kondycji skóry, odmładza ją i regeneruje.

To bardzo pożądane efekty w zakresie pielęgnacji skóry. Taka maseczka czy serum z wina to prawdziwy zastrzyk młodości dla każdej cery. To prawdziwa uczta i degustacja dla skóry.

Dlatego też ośrodki Spa coraz bardziej rozszerzają swoją ofertę w tym zakresie. Koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne również prześcigają się w rozmaitych produktach z wyciągami z wina, aby jak najwięcej cennych składników można było skórze dostarczać w codziennej pielęgnacji. Stąd też natłok w salonach kosmetycznych, drogeriach czy aptekach wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych z winem.

Ich skuteczność powoduje, że coraz więcej kobiet ale także mężczyzn korzysta z tego typu produktów. Działają bowiem one silnie odmładzająco, wygładzają zmarszczki i poprawiają elastyczność skóry.

Winayo