Dlaczego warto sadzić iglaki w ogrodzie?

Zadbany i dobrze skomponowany ogród może przynieść sporo satysfakcji. Trzeba wiedzieć, że są rośliny, które mogą spełniać wiele ważnych funkcji. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, dlaczego warto mieć iglaki w swoim ogrodzie, rozwiewamy Twoje wątpliwości. Iglaki to przede wszystkim wspaniała ozdoba ogrodu.

Fantazyjne przycięcie może nadać uroku całej działce. Ponadto drzewka i krzewy iglaste mogą stanowić świetne tło dla kwitnących roślin w ogrodzie. Praktycznym zastosowaniem iglaków są także żywopłoty. Odpowiednio przycięte mogą stanowić niebanalne ogrodzenie dla domu czy działki.

Co więcej, można dzięki nim dzielić ogród na strefy czy wytyczać ścieżki. Warto również wiedzieć, że to dobra zapora przed śniegiem oraz osłona przed wiatrem, która uchroni pozostałe rośliny przed działaniem warunków atmosferycznych. Drzewa i krzewy iglaste świetnie mogą się komponować w ogródku skalnym, wrzosowisku lub z oczkiem wodnym. Poza tym zaletą jest fakt, że można je uprawiać w pojemnikach, zatem nie tylko nadają się na taras, ale można je także chronić przed niskimi temperaturami w pomieszczeniach.