Jakie książki warto kupić dziecku w tym sezonie?

Istnieją książki i bajki dla dzieci, które pozostają aktualne dla wszystkich pokoleń, jednak każdy sezon ma również swoje „gwiazdy”, w które warto inwestować, by poznać i wesprzeć debiutujących autorów bajek i być może przekazać dzieciom nowe wartości i wspaniałe historie, które rozbudzą ich wyobraźnię. W takim wypadku warto przejrzeć listę książek polecanych w danym miesiącu lub kwartale, można je znaleźć na stronach księgarni internetowych lub magazynów dla młodych rodziców.

Na jesień 2014 roku wśród największych hitów polecane były „Wierszyki ćwiczące języki” Marty Galewskiej-Kutry, które poprzez zabawę pomogą dzieciom z problemami natury logopedycznej. Godne polecenia są również wznowione baśnie Artura Gulewicza, tworzące zaczarowany świat, do którego warto zabrać swoje dziecko.

Dla małych odkrywców ciekawą przygodę może zaoferować książka „Odkrywcy kontynentów” Marcina Przewoźniaka i Piotra Nagina, dzięki której dziecko poprzez zabawę zapozna się z największymi odkryciami i odkrywcami z dziedziny geografii i być może to zachęci je do poznawania świata.  .