Kwitnące przez cały rok

Nie tylko zdrowa zieleń doniczkowych kwiatów przyciąga wzrok, istnieją też takie, których kolorowe kwiaty są piękną ozdobą. Dla tych właśnie kwiatostanów warto je gromadzić wokół siebie i otaczać szczególną opieką.

Całoroczna uroda wybranych gatunków polega na tym, że rośliny te mają zdolność powtarzania kwitnienia. Usuwanie więdnących kwiatów powoduje szybsze i bardzo obfite pojawianie się nowych, stąd wrażenie, że roślina cały czas jest obsypana kolorowym kwieciem.

Bywa, że u niektórych np. u kalam ondyny, rodzą się także owoce i tak na przemian z kwiatami są wyjątkową ozdobą naszych zielonych kącików.

Najpopularniejszy w grupie kwitnących jest fiołek afrykański, który nie sprawia kłopotów w uprawie. Trzeba tylko pamiętać, że nie lubi zimna i nadmiaru wilgoci.

Doskonale prezentuje się w grupie i jako soliter, można go samodzielnie w łatwy sposób rozmnożyć, tym samym powiększyć swoją kolekcję. Pięknie i obficie kwitnie również skrętnik tworzący bardzo oryginalne wielobarwne kwiaty.

https://ciechagro.pl/pl/aktualnosci/17-czerwca-startuja-dni-pola-ciech-sarzyna-pokazy-i-rady-ekspertow-po-raz-pierwszy-o