Udając się do kwiaciarni możemy zobaczyć olbrzymią różnorodność kwiatów. Są one odmienne nie tylko pod kątem gatunkowym, ale także kolorystycznym. Wiele kwiatów posiada czerwone zabarwienie. Dotyczy to np.

róż czy tulipanów. Przez wiele osób czerwień uważana jest za kolor królewski. Niektóre odmiany kwiatów są białe. Białe kwiaty często występują w połączeniu z innymi, o odmiennym ubarwieniu.

Biel powoduje rozjaśnienie bukietu, co zazwyczaj jest zamierzonym efektem. Bardzo popularne są również fioletowe kwiaty. Utożsamiane są z zadumą i zamyślenie. Fioletowe kwiaty są idealne dla osób melancholijnych i zamyślonych.

W bukiecie można również zobaczyć kwiaty w kolorze różowym. Symbolizują one radość oraz pogodę ducha. Chcąc komuś okazać przyjaźń, warto podarować bukiet składający się z różowych kwiatów. W bukiecie bardzo ładnie prezentują się błękitne kwiaty.

Wręczając komuś błękitne kwiaty, okazujemy szczerość naszych intencji oraz wierność. Niekiedy występują również kwiaty o mnie typowych kolorach, jak np. złotym czy rudym.

www.leczymy-zeby.pl