Najwięksi producenci wina na świecie

Z badań przeprowadzonych w dwutysięcznym dwunastym roku wynika, że na czele producentów wina stoi Francja oraz Włochy i Hiszpania, dostarczając na rynek czterdzieści cztery procent światowej produkcji tego trunku. Dużą rolę w produkcji wina na skalę światową odgrywają także Stany Zjednoczone, Chiny, Chile, Argentyna i Australia, które łącznie stanowią pięć procent światowej produkcji wyrobów winiarskich. W ramach tychże badań sprawdzono także, żezdecydowanie najwięcej wina wypija się we Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach i Niemczech. To pokazuje, że tak naprawdę wino jest znane i popularne w zasadzie na każdym z kontynentów.

Jego początki sięgają czasów starożytnych, a pomimo tego jest to podstawowy trunek obecny w najważniejszych momentach historii człowieka. Wszelkie spotkania polityczne, ważne kolacje, bankiety czy negocjacje odbywają się zazwyczaj przy wysokiej klasy winie. Jest ono samo w sobie doskonałe jako napój, a także jako dodatek do potraw. Posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości.

Wykorzystuje się je nie tylko do picia, ale także do produkcji szeregu rozmaitych produktów. Ma swoje zastosowanie w farmacji, kosmetyce, suplementacji, odnowie biologicznej a także fizjoterapii i naturalnych metodach leczniczych. Jest doskonałym prezentem zarówno dla osób nam nieznanych jak i tych, których znamy bardzo dobrze. Jest wyznacznikiem dobrego smaku gospodarza a także przynoszących je gości.

Jest międzynarodowe i ponadczasowe.

scotch whisky