Rośliny doniczkowe w łazience

Ciepłe i wilgotne powietrze są dla wielu roślin bardzo wskazane. Takie warunki na pewno lubią wszystkie tropikalne okazy. Chcąc ustawić w łazience doniczkowe kwiaty należy właśnie takich szukać w kwiaciarniach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że każda roślina potrzebuje choćby minimalnej dawki światła dziennego, więc w tym pomieszczeniu powinno znajdować się okno. Łazienki bez okien nie nadają się właściwie do trzymania w nich roślin, bo nawet specjalne sztuczne światło nie zastąpi naturalnego i prędzej czy później rośliny giną. W dużych łazienkach dobrze jest ustawić ciborę albo popularny papirus.

Ciekawie prezentują się w donicach wstawionych do okazałych porcelanowych mis z wodą. Dobrze w łazienkowym klimacie czują się również paprocie, krotony i skrzydłokwiaty. Wilgotność i ciepło są też idealne dla wielu gatunków storczyków, które tam znakomicie kwitną i tym samym prócz wyrazistej zieleni liści dają różnobarwne akcenty dekoracyjne. Jeżeli nie chcemy zbyt wysokiej wilgoci polecamy osuszacz master DH 65.

Warto pamiętać o dobraniu efektownych pojemników dla roślin.

producent choinek www.shetti.eu