Stare jak świat

Niektórzy znawcy mówią potocznie, że wino to trunek stary jak świat. Jest w tym trochę prawdy, bo kiedy archeolodzy odkrywają ślady pierwszych cywilizacji, to bardzo często natrafiają także na dowody na produkcję i konsumpcję wina.

Historycy szacują, że pierwsze winorośle pochodziły z okolic Kaukazu i były wykorzystywane do produkcji wina już w starożytności, na długo przed naszą erą. Wino jest napojem alkoholowym, otrzymywanym w procesie fermentacji.

Oprócz procentów posiada całą gamę korzystnych dla zdrowia substancji i witamin. Jego właściwości szybko zostały przez ludzi zaobserwowane i z powodzeniem wykorzystywane.

Odkryto wiele różnych gatunków wina i rozmaitych procesów jego produkcji. Wino obecnie jest wykorzystywane nie tylko do picia, ale także do produkcji kosmetyków, suplementów diety, leków, odżywek, kosmetyków, kąpieli, okładów i wiele innych.

Powstały kluby miłośników wina, odrębny dział turystyki zwany enoturystyką a także kierunek studiów i cały dział nauki o winiarstwie zwany enologią. Organizowane są wystawy win, konkursy degustacyjne i targi win z całego świata w coraz większej ilości miejsc.

Kwitną sklepy winiarskie, gdzie można zamówić najróżniejsze wina z całego świata. Są całe portale i magazyny poświęcone tej tematyce a także zjazdy i wymiany doświadczeń specjalistów i miłośników winiarstwa.

Jak widać powstała cała otoczka i kultura winiarska, która pomimo bardzo starych korzeni cały czas rozwija się i poszerza grono zainteresowanych ta tematyką osób.

https://winayo.pl/sklep/produkt/san-marzano-primitivo-sud