Sympatyczne stworzenia ze znanej doliny

Opowieści o Dolinie Muminków to jedne z najpiękniejszych historii, które można poznać w dzieciństwie. Zarówno w postaci książki, jak i filmu animowanego, potrafią przenieść dzieci w niezwykły świat, rozbudzić ich wyobraźnię i zachęcić do wspólnego przeżywania przygód.

Same Muminki to postacie dość oryginalne, mają budowę ciała nieco podobną do hipopotama, ale łączą w sobie też mnóstwo cech charakterystycznych dla ludzi. Autorką całej serii była Tove Jansson, fińska pisarka, ilustratorka, która pierwsze swoje dzieło „Małe trolle i duża powódź” napisała w 1939 roku.

Oglądając bajki lub czytając opowieści o Muminkach mamy przed oczami cały kalejdoskop barwnych i zróżnicowanych postaci i chyba każdy, niezależnie od swojej osobowości i temperamentu, znajdzie kogoś z kim mógłby się zidentyfikować. Chociażby Muminek to wieczny optymista, który czerpie radość ze świata i małych przyjemności, Włóczykij to filozof i włóczęga, wolny duch, który nie przywiązuje się do rzeczy doczesnych, Mała Mi to złośliwa, chociaż czasami urocza, indywidualistka, która bywa ironiczna, ale też zabawna.

I nie brakuje oczywiście czarnych charakterów, bo któż z nas nie bał się w dzieciństwie Buki?.

https://www.slupkihotelowe.com/kasety-z-tasma-odgradzajaca-c-6_29.html www.kegel.net.pl